Главная > Все новости > В Україні закриють державні шахти

В Україні закриють державні шахти

В Україні починають впроваджувати анонсовану рік тому програму справедливої ​​трансформації вугільних регіонів. Вона передбачає закриття державних шахт і подальшу підтримку мономіст, орієнтованих на видобуток вугілля. Протягом цього року перестануть працювати 2 шахти, які вже вичерпали свій ресурс. Одне з таких підприємств знаходиться на Донбасі.

Про це розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, передає «Вільне радіо».

За його словами, закрити планують по одній шахті на заході і сході України.

«Ці шахти підлягають закриттю природним способом, але при цьому, звичайно, частина людей, які там працювали, залишаться працювати, тому що зміст шахт після закриття — це десятки років. Воно вимагає певної роботи: відкачування вод, супроводження всіх цих процесів. Але частина людей повинні отримати альтернативну роботу, діти цих людей повинні отримати відповідне навчання. Тобто це елементи справедливої ​​довгостроковій трансформації вугільних регіонів, яка може займати від 10 до 40 років «, — пояснює чиновник.

Він зазначив, що серед причин такої трансформації — не тільки вичерпання шахтних ресурсів, але і зміна поколінь, і перехід економіки до декарбонізації. Зокрема, одним з варіантів відходу від вугілля для України може стати видобуток і переробка літію.

«У України найбільші поклади літію на європейському континенті. Це також альтернатива для поступової поетапної заміни. Наприклад, до 2030 року Європі буде потрібно в 18 разів більше літію, ніж зараз, а до 2050 — в 60 разів більше. Це пов’язано з електрокарами, батареями. Звичайно, нас цікавить додана вартість, бути знову постачальником сировини не хотілося б «, — говорить Денис Шмигаль.

Про плани зменшити залежність окремих регіонів від видобутку вугілля рік тому заявив президент України на зустрічі з шахтарями. Тоді він говорив, що в Україні видобувають більше вугілля, ніж його можна продати. Тому Володимир Зеленський доручив профільному міністерству знайти варіант, як закрити неприбуткові шахти і не залишити людей без роботи.

Частково працюють над питанням і самі прив’язані до шахтам міста. Наприклад, ще 2 роки тому Вугледар, Мірноград, Добропілля, Новогродівка, Покровск і Селидове підписали меморандум про партнерство і створили Платформу сталого розвитку вугільних міст Донецької області. Вони обмінюються досвідом з громадами, які вже пройшли через таку деіндустріалізацію.

Зауважимо, в Донецькій області є й інші вузькопрофільні громади. Наприклад, Шаховська і Андріївська ОТГ залежать від податків з кар’єрів, бюджет Миколаївської ОТГ майже повністю поповнюється від Слов’янської ТЕС, а Лиманська ОТГ отримує доходи від зареєстрованої на її території Донецької залізниці.

В області говорять, що працюють з громадами над цим питанням, але до змін готові не скрізь. Там, де люди звикли до шахтам, — хочуть їх зберегти, і з іншими напрямками така ж ситуація.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *